Blog

Napsali jsme pro Vás pár zajímavých článků z našeho oboru. Přečtěte si a dozvíte se více.

Proč si pořídit české tepelné čerpadlo v zimě 2021/2022? Ušetříte!

Následující zima prý bude těžká a podepsalo se na tom především zdražení energií a rekordní míra inflace. Možná vás to překvapí, ale instalací českého tepelného čerpadla nejen, že výrazně ušetříte náklady na elektrickou energii, ale také snížíte svoji prvotní investici.

S českým tepelným čerpadlem ušetříte až 50 % nákladů

Od roku 2022 budou kotle 1. a 2. třídy zakázány a dokonce pokutovány. Pokud jste výměnu starého kotle odkládali, je na čase s tím něco udělat a začít bydlet ekologičtěji a levněji. Pořízením českého tepelného čerpadla máte vytápění a třeba i ohřev vody na příštích pár let vyřVysoké ceny energií zkracují návratnost fotovoltaických elektráren

Vysoké ceny energií zkracují návratnost fotovoltaických elektráren

Během roku se ceny elektrické energie na burze zdvojnásobily, což pocítil každý z nás. A mnozí, kteří dosud o FVE jen přemýšleli, začali zjišťovat, jestli se jim investice do vlastní energie vyplatí. A kratší návratnost fotovoltaické elektrárny rozhodně mluví PRO.

V zimě 2021/22 je pravý čas na fotovoltaiku

Pojďme se na to podívat podrobněji.

  • Protože ceny elektrické energie vzrostly v některých případech o 100 a více procent, návratnost pořízení fotovoltaických elektráren se zkrátila. To znamená, že se vám peníze vložené do ...Pro vytápění tepelným čerpadlem není žádná budova dost velká

Ceny energií rostou raketovou rychlostí a jsou druhou nejvyšší položkou v nákladech většiny firem. A čím větší objekt, tím větší jsou i náklady na jeho vytápění, ale zákonitě i vyšší úspora po instalaci tepelného čerpadla. V porovnání s jinými způsoby topení je vytápění tepelným čerpadlem mnohonásobně účinnější a tím pádem i výhodnější.

Na velikosti nezáleží

Ať už zvažujete, že budete vytápět tepelným čerpadlem rodinný dům, nebo hotel vysoko v horách, velikost budovy není tím nejdůležitějším parametrem při rozhodování o tom, jestli se vám pořízení čerpadla vyplatí.

Všechno se odvíjí od již ins...Jak vypadá opravdová záruka

Pořízení tepelného čerpadla s sebou přináší mnohé výhody – teplo kdykoli si vzpomenete, nízké náklady, šetrnost k životnímu prostředí. Ale pořád ve vás hlodá ten malý červíček pochyb. Co když se zařízení porouchá? A co když zrovna ve chvíli, kdy bude venku mínus deset a doma s manželkou dvě malé děti?

Čtěte (a obzvlášť ta malá písmena)

Vždycky, vždycky a ještě jednou vždycky pečlivě čtěte podmínky záruky. Záruční lhůta by správně měla pokrýt alespoň čas, během kterého se vám bude investice do tepelného čerpadla vracet.

Nezřídka se stává, že se záruka vztahuje pouze na materiál, ale nikoli na ...Vy prodáte, my se staráme

Prodáváte tepelná čerpadla od prověřených dodavatelů, ale čas, který byste rádi věnovali obchodu, trávíte montáží zařízení a servisováním? Chcete prodávat kvalitní a nejlépe česká tepelná čerpadla a něco na tom vydělat?

Jaká jsou tepelná čerpadla TnG-Air?

Spolehlivá – poskytujeme na ně desetiletou záruku, ale vydrží mnohem déle. Online – mají vlastní internetové rozhraní, které umožňuje našim technikům dohlížet na činnost čerpadla, a v případě potíží servismani sami kontaktují zákazníka a přijedou vzniklou situaci řešit. Tím se významně prodlužuje životnost přístroje.

Česká tepelná čerpadla – ...Co je kaskáda tepelných čerpadel

Když jedno nestačí: kaskáda tepelných čerpadel je řešení pro velké domy

Kam se hodí kaskádová tepelná čerpadla, nebo také kaskáda tepelných čerpadel? Všude tam, kde je jedno čerpadlo málo. Ideálním kandidátem pro zapojení několika čerpadel do jednoho tepelného systému jsou třeba jako penziony, hotely nebo továrny. Zkrátka větší budovy s požadavkem na vyšší výkon, který jedno čerpadlo neutáhne.

Co je kaskáda a jak funguje

Spojení několika tepelných čerpadel do jednoho topného systému. To je kaskáda. Její výhodou je, že v jednom obvodu mohou pracovat více i méně výkonné jednotky tepelného čerpad...Jaká je úspora s tepelným čerpadlem?

Sražte výdaje na minimum. S tepelným čerpadlem ušetříte ročně i desetitisíce

Teplo v obývacím pokoji nebo v jídelně na přání, kdykoliv si vzpomenete. Třeba po cestě z práce. Teplá voda v bojleru 24/7. Tohle všechno vás čeká, pokud zainvestujete do tepelného čerpadla. A aby toho nebylo málo, náklady vás budou stát až povážlivě málo. Úspora s tepelným čerpadlem zkrátka stojí za pozornost.

Tepelné čerpadlo versus ostatní technologie: kde je úspora největší?

Někde připlatíte víc na začátku a méně v průběhu užívání. Jinde je to přesně naopak. Každá technologie vytápění má své klady a zápory.

Tepeln...Ovládání tepelného čerpadla zvládnete levou zadní

Teplo “rodinného krbu” trochu jinak: užívejte pohodlí automatického vytápění

Pár kliknutí a chvíle strpení. Přesně takto vypadá “práce” s vytápěním rodinného domu, pokud máte k dispozici tepelné čerpadlo. Když si k vysoké účinnosti a nízké ceně za provoz přidáte snadné ovládání, stává se z tepelného čerpadla řešení, které prostě chcete. Díky staré dobré fyzice a užitečné moderní technologii můžete mít doma příjemně teplo kdykoliv si přejete.

Ovládání tepelného čerpadla z auta i z gauče

Vracíte se právě ze zimní dovolené a tušíte, kdy zhruba dorazíte domů. A tak vezmete do ruky mobilní telefon ...Jaká je návratnost tepelného čerpadla

Ještě lepší investice, než si myslíte. Proč “ano” tepelnému čerpadlu neodkládat?

Elektřina je drahá a bude ještě dražší, na plyn řada lidí nahlíží jako na “nejistý” zdroj. A palivové dřevo? To jde pro pro jistotu nahoru taky. Pořízení technologií jako je tepelné čerpadlo nebo vlastní fotovoltaická elektrárna tak můžete do pár let zhodnotit jako nanejvýš strategický krok.

Žádné zázraky, prostá fyzika: návratnost tepelného čerpadla v číslech

Celoroční topení – případně chlazení – bez starostí korunované tím, že návratnost tepelného čerpadla vzduch voda je pět až šest let. (Tedy co se týká těch ...Jak na výběr tepelného čerpadla

Vybíráte tepelné čerpadlo? Naučte se odhalit časté mýty

Technické vymoženosti dneška jsou mimo fakta obvykle obestřené také škálou polopravd i úplných lží. Co se týká tepelných čerpadel, omylů se s nimi pojí celá řada. Snad každý, kdo se tento způsob vytápění zajímal, se už alespoň s některými z nich setkal. Podle čeho a jak vybrat tepelné čerpadlo, aby splnilo vaše očekávání? Vědět, čemu věřit a nad čím s klidem mávnout rukou, vám může pomoci.

Výběr tepelného čerpadla a nejlepší volba pro začátek

Není náhodou, že co do četnosti, tepelná čerpadla vzduch voda u rodinných domů i dalších ubykací