Zkombinovali jsme bojler s výměníkem. Nová nádoba šetří místo i energii

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Zkombinovali jsme bojler s výměníkem. Nová nádoba šetří místo i energii

V novostavbách i starších rodinných domech je potřeba ušetřit každý m2 technického zázemí. Přednost má prostě bydlení. Při instalaci tepelných čerpadel jsme tak naráželi na nedostatek místa pro bojlery a akumulační nádoby. Dali jsme proto hlavy dohromady s našimi výrobci a výsledkem je nová kombinovaná nádoba TnG – Air Kombi. Jaké výhody vám přináší?

Především úsporu místa. V jedné nádobě se skrývají dva zásobníky. Jeden na užitkovou teplou vodu a druhý je akumulační. V technické místnosti tak zabere jen necelý metr čtvereční. Zároveň se snižují i náklady na montáž. Všechny rozvody vedou do jednoho místa.

Do bojleru se vejde 250 litrů teplé užitkové vody. Pohodlně by měl stačit pro pět až šest osob ve vaší domácnosti. Akumulační zásobník pak zvyšuje efektivitu tepelného čerpadla.

Oddělené nádoby lépe nakládají s energií

Na rozdíl od jiných podobných řešení na trhu, jsme se rozhodli oba zásobníky v naší kombinované nádobě rozdělit. Ve většině obdobných produktů je totiž bojler vnořený do akumulační nádoby. To znamená, že ta se tak musí ohřívat na teplotu, která je potřebná pro užitkovou vodu.

My jsme se rozhodli jít jinou cestou a obě nádoby od sebe oddělit. Výsledkem je mnohem efektivnější nakládaní s energii. Do topení jde například třicetistupňová voda z akumulační nádrže. Sprchovat a umývat se můžete zase 50 °C vodou z bojleru.

Důmyslná konstrukce a čistý design

Vnitřní povrch naší speciální kombinované nádoby TnG – Air Kombi je vyroben z kvalitního smaltu, který je zataven při teplotě 850 °C. Všechna instalační přípojná místa včetně měřicích jímek jsou výhradně v zadní části zásobníku. Nic tak při prvním pohledu neruší její minimalistický styl. Zásobník je vybaven teploměrem a možností dopojení elektrické topné patrony. Lze ho proto jednoduše zkombinovat s fotovoltaickou elektrárnou nebo jiným zdrojem energie.

Při naších realizacích jsme si toho trendu nemohli nevšimnout. Stále více lidí při hledání řešení pro své vytápění volí kombinovanou nádrž. Ušetří místo ve vaší technické místnost a efektivněji nakládat s energiemi můžete i vy. Stačí se nám ozvat. Rádi to s vámi probereme.

Kombinovaná nádoba TnG-Air Kombi v kostce:

  • Maximální úspora prostoru v technické místnosti
  • Objem zásobníku teplé užitkové vody 250 l
  • Výměník zásobníku teplé užitkové vody s plochou 3,1 m2
  • Objem akumulačního zásobníku 130 l
  • Izolace provedena kvalitní PUR pěnou s šedým koženkovým povrchem
  • Čistý design díky důmyslné konstrukci

240131_kombinadoba_blog.jpg