Fotovoltaika

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

FOTOVOLTAIKA

Díky Slunci, které denně produkuje extrémní množství energie, mohou fotovoltaické panely přijímat jeho záření, a tak vytvářet elektřinu. Vyrobenou elektřinu můžete okamžitě spotřebovat (s akumulací do bojleru/Aku nádoby) anebo uložit bezpečně do baterií. Uložená energie v bateriích následně pomáhá šetřit Vašemu domu elektřinu i v případě, že je venku zataženo nebo přes noc.

Další výhodou vlastní fotovoltaické elektrárny je nezávislost na distribučních firmách a dodavatelích elektřiny. Například nečekaný výpadek energie ze sítě, který může trvat hodiny, Vás s vlastní fotovoltaikou už nerozhází. Na ostrovní režim se elektrárna přepne bez prodlevy.

Využíváte obnovitelný zdroj ze slunce
Snížíte náklady za elektřinu
Získáte energetickou nezávislost na dodavateli
Je to ekologický krok ke zdravější planetě (výrazné snížení CO2)
Využijete finanční podporu formou dotace
---
---

Fotovoltaická elektrárna funguje ruku v ruce s tepelným čerpadlem. Jednak se díky tepelnému čerpadlu sníží Vaše náklady na elektrickou energii a zároveň bude poháněno energií vyrobenou solárními panely.

Záleží nám na životním prostředí

Je fakt, že uhelné elektrárny produkují obrovské množství emisí i oxidu uhličitého (CO2) a dalších přírodě škodlivých látek. Používají jako palivo hnědé uhlí, což je neobnovitelný zdroj energie.

Díky tomu všemu se považují za nejméně ekologické. Naproti tomu mají fotovoltaické elektrárny téměř neutrální bilanci CO2. Podle výpočtů odborníků jedna megawatthodina elektřiny z fotovoltaiky ušetří až tunu CO2!

Volba této elektrárny, která vychází vstříc přírodě, Vás jistě zahřeje na srdci.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

...