Tepelná čerpadla

Modely tepelných čerpadel

TEPELNÁ ČERPADLA

V dnešní době jeden z nejlevnějších a nejekologičtějších druhů vytápění. Tepelná čerpadla jsou systémy, které využívají volně dostupný obnovitelný zdroj v podobě vzduchu v atmosféře země. Zatím se to nikomu nepovedlo a věříme, že ani nepovede, ale už jste někdy slyšeli zprávu, že uživatelům tepelných čerpadel někdo pozastavil nebo významně zdražil dodávky vzduchu?

S užíváním tepelného čerpadla se pojí spousta výhod jako například to, že díky tepelnému čerpadlu získáte nižší sazbu elektrické energie na celou nemovitost, což Vám ušetří poměrnou část nákladu za spotřebu elektrické energie.

Další výhodou je, že se jedná plně autonomní (na Vás nezávislý) systém. Žádné pravidelné přikládání tuhých paliv do kotle, žádné čištění filtrů ani pravidelné nastavování teplot.

S tepelným čerpadlem si zkrátka užíváte tepelnou pohodu a starost s vytápěním Vaší nemovitosti necháváte čistě na tepelném čerpadle. Naše tepelná čerpadla mají navzdory své přijatelné ceně skvělé parametry. Jedním z nejdůležitějších parametrů tepelného čerpadla je průměrný sezónní topný faktor (SCOP). Tato hodnota určuje, jak je schopné tepelné čerpadlo znásobit odebranou elektrickou energii napříč všemi podmínkami, které tepelné čerpadlo během svého provozu absolvuje.

Jak jsme napsali na začátku, tak vzduch Vám nikdo nepozastaví ani nezdraží, ale s elektrickou energií a plynem je to jinak. Vy však ani o toto nemusíte mít starosti, protože naše tepelná čerpadla mají hodnotu SCOP v průměru 4,3.

Nejlevnější a nejekologičtější zdroj topení současnosti
Tepelné čerpadlo využívá k provozu volně dostupný obnovitelný zdroj
Všechna naše česká tepelná čerpadla mají topný faktor (COP) více než 5
Nárok na distribuční sazbu D57d (20 hodin nočního proudu)
Autonomní systém, o který se nemusíte vůbec starat

A nyní trošku detailněji.

Okolní vzduch je dodáván do výparníku tepelného čerpadla za pomocí kvalitních ventilátorů. Ve výparníku dochází k odpařování kapalného chladiva, kde toto chladivo nabírá skupenské teplo, které získává z dodávaného vzduchu, což způsobuje ochlazení teploty vzduchu v okolí čerpadla. Odpařené chladivo, které ze vzduchu získalo skupenské teplo, je stlačeno kompresorem na takový tlak, který odpovídá teplotě topné vody. Tímto procesem je

dosaženo zkondenzování plynného chladiva ve výměníku vnitřní jednotky, kde toto chladivo při kondenzaci odevzdává získané skupenské teplo. Teplá voda dále putuje do otopného systému v podobě radiátorů nebo podlahového topení, a díky tomu můžete mít doma tepelnou pohodu. V případě kompletního systému i s teplou užitkovou vodou je voda, která vychází z výměníku rozdělována pomocí třícestného ventilu. Za pomocí teplé užitkové vody se můžete sprchovat, koupat, či v ní mýt nádobí. Celý proces kontroluje náš řídící systém pomocí vnitřní jednotky (hydroboxu).

Pořizovací cena

Ať už chceme nebo ne, pořizovací cena je tím nejdůležitějším faktorem při výběru prakticky čehokoliv. Oproti systému země–voda a voda–voda se jedná systém s nejnižšími vstupními náklady.

Nenáročné požadavky na instalaci

Žádný vrt, žádná velká plocha pozemku a žádný objemný vodní zdroj. Co tedy vlastně potřebujete? Najít uvnitř vašeho domu místo pro vnitřní jednotku o objemu 0,06 m³ a pro venkovní jednotku plochu 0,36 m². To je vše.

Snadná instalace a servis

Systém vzduch–voda disponuje vnitřní a venkovní jednotkou, které jsou vzájemně propojené chladírenským potrubím a elektrickým napájecím kabelem. Vše je tedy snadno dostupné a na povrchu země. Už za necelý jeden týden můžete mít tepelné čerpadlo namontované a připravené k provozu. Navíc má při poruše technik všechny komponenty po ruce a snadno tak tepelné čerpadlo opraví. .


Proměnlivost topného faktoru na základě teploty vzduchu

Další výhodou je proměnlivost topného faktoru na základě teploty vzduchu. Nicméně podobný problém mají systémy voda–voda a země–voda (plošný kolektor).

Možný problém s hlučností venkovní jednotky

Vše záleží na správném umístění tepelného čerpadla. Platí, že i velmi tiché tepelné čerpadlo dokáže natropit neplechu, když se umístí na nevhodné místo nebo se špatně namontuje.

Rozhodnutí je samozřejmě na Vás, když si však objektivně zhodnotíte + a – systému vzduch–voda, zjistíte, že je to nejlepší volba.

nižší provozní náklady cca o

Elektrický kotel

nižší provozní náklady cca o

Plynový kotel

nižší provozní náklady cca o

Kotel na tuhá paliva

Vnitřní jednotka

Vnitřní jednotka je určena pro přenos tepelné energie dodávané venkovní jednotkou za pomocí vysoce účinného nerezového výměníku AlfaLaval, díky čemuž může mít výstupní voda až 57 °C. Kromě výměníku tepla obsahuje vnitřní jednotka oběhové čerpadlo Grundfos, elektrický bivalentní zdroj tepla s výkonem 7,5 kW – 22,5 kW. Součástí je dále vysoce sofistikovaný integrovaný řídicí a regulační systém pro ovládání všech komponentů a zajištění provozu otopné soustavy ve všech provozních režimech.

Standardní dodávka umožňuje několik volitelných způsobů regulace topného systému – můžete si vybrat mezi ekvitermní nebo termostatickou regulací. Na vnitřní jednotku jsou připojeny všechny ostatní součásti topného systému – radiátory, podlahové topení, bojler na teplou užitkovou vodu, akumulační nádoba, bazén atp. Samozřejmostí je připojení na internet a dálkový dozor nad tepelným čerpadlem.

Venkovní jednotka

Naše venkovní jednotky jsou samozřejmě invertní technologie s vysokou účinností. Ve zkratce to znamená, že si regulují výkon dle potřeb Vaší nemovitosti a aktuálních podmínek v okolí. Naše venkovní jednotky tepelného čerpadla se vyznačují měděným výparníkem a dvojitým rotačním kompresorem.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

...