Fotovoltaika v zimě

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Fotovoltaika v zimě

Maximální využití energie i v chladných měsících: fotovoltaika a čerpadlo v synergii

Podzim a zima přinášejí nové výzvy i příležitosti pro využití fotovoltaiky. Má smysl fotovoltaiku vypnout, jakmile se venku ochladí, sluneční paprsky už nemají takovou sílu, začne topná sezóna? Nikoli.

Jak fotovoltaika v zimě funguje, jak ji v chladných měsících správně udržovat a co vám přinese v kombinaci s topným čerpadlem?

Fotovoltaika v přechodném období

V říjnu až listopadu teploty oscilují kolem 5 až 7 stupňů Celsia. V tomto přechodném období už začíná topná sezóna, venku ale stále panuje relativně příjemné počasí.

V této fázi může hybridní systém spojující tepelné čerpadlo a fotovoltaickou elektrárnu výrazně snížit náklady na energii.

Jak?

Fotovoltaika a tepelné čerpadlo: ideální duo

Obzvláště na jaře a podzim jdou čerpadla a fotovoltaika ruku v ruce. Elektrická energie generovaná fotovoltaickou elektrárnou částečně napájí tepelné čerpadlo, což dále snižuje celkové náklady na energii domácnosti.

Fotovoltaika v nejtvrdší zimě

S nástupem prosince a ledna fotovoltaika dosahuje pouze čtvrtiny výkonu, který by dosáhla v letních měsících. I přesto však přispívá k celkové energetické úspoře domácnosti. Jak tedy efektivně využívat fotovoltaiku v zimě?

Údržba fotovoltaiky v zimě

Fotovoltaické panely v zimě vyžadují minimální údržbu. Na panely působí slunce, díky čemuž se sníh většinou sám sesune. Pokud je to možné, nemáte například rovnou střechu s panely končícími na hraně domu, můžete sníh v rámci údržby ometat. To je podobně jednoduché jako ometání sněhu z oken v autě.

Čisté panely dosahují lepšího výkonu. Pravidelná kontrola a odstraňování případného sněhu nebo ledu vám zajistí optimální fungování fotovoltaiky i když mrzne až praští.

Fotovoltaika a tepelné čerpadlo TnG-Air

Technologie se stále vyvíjí. Moderní fotovoltaické panely TnG-Air dokážou efektivně fungovat i za nízkých teplot. Je však důležité mít systém správně nastavený a jeho výkon v průběhu chladných měsíců sledovat.

S námi máte jistotu kvality. Naší výhodou je kompletní servis od návrhu po montáž. Zajistíme za vás dotace, nainstalujeme tepelné čerpadlo a s vlastní sítí servisních techniků vám poskytneme rychlou reakci v případě potřeby. Naše záruka se vztahuje na všechny komponenty, což zajišťuje spolehlivost a dlouhou životnost.

Vydejte se s námi na cestu k k energetické efektivitě a udržitelnosti.

Nečekejte, začněte šetřit energii s fotovoltaikou ještě dnes.