Od koho pořídit fotovoltaiku? 6 důležitých rad, jak vybrat spolehlivého dodavatele

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Od koho pořídit fotovoltaiku? 6 důležitých rad, jak vybrat spolehlivého dodavatele

O fotovoltaice slyšíte ze všech stran? Jak ale vybrat dodavatele fotovoltaiky, aby proběhlo vše hladce? Investice do fotovoltaické elektrárny (FVE) je krokem k úsporám na energiích a ochraně životního prostředí. Vybrat správného dodavatele však může být náročné, protože trh je plný různých firem nabízejících opravdu široké spektrum služeb a produktů.

Pokud o instalaci fotovoltaických panelů (stále ještě jen) přemýšlíte, jistě vám kromě otázek ohledně typu, montáže, úspor nebo servisu běží hlavou také to, jakou firmu vybrat.

A jelikož dobře víme, že to není snadné, sepsali jsme pro vás pár užitečných rad, které je podle nás potřeba brát před investicí vážně. Výběr správného dodavatele fotovoltaiky je krokem k úspěšné a efektivní instalaci. Sledujte naše doporučení, díky kterým můžete minimalizovat rizika a zajistit si dlouhodobou spokojenost se svým fotovoltaickým systémem.

Výběr dodavatele fotovoltaiky je zcela zásadní

Investici do fotovoltaické elektrárny si musí promyslet každý sám, poslechnout si odborníky, zvážit a rozhodnout se podle vlastního uvážení. Stejně tak je potřeba spoléhat sami na sebe při výběru dodavatele. Protože možná se to nezdá, ale už tento první krok ve finále často rozhodne o tom, jestli budete mít z panelů na střeše víc radosti nebo starostí.

TnG-Air posty FB JAK VYBRAT DODAVATELE.png

Od koho fotovoltaiku ANO a od koho NE?

Nejdůležitější a zcela záradní krok č. 1 - dohledejte si veškeré informace na nezávislých portálech, kde je vše veřejné. Veškeré základní informace o firmě, které potřebujete před podepsáním smlouvy vědět.

Na co si dát pozor?

1. VÝŠE ZÁKLADNÍHO KAPITÁLU - to, jestli je vložena 1 Kč nebo např. 100 000 Kč je ukázkou toho, jak to firma myslí vážně do budoucna a jak je schopna ručit sama za sebe,

2. DATUM VZNIKU SPOLEČNOSTI - na webu uvádějí „20 let na trhu“, založení firmy ale bylo před rokem,

3. ZMĚNY VE FIRMĚ - podnikatelé odkupují nefungující firmy s historií, jen aby to vypadalo, že nějakou historii má, chce vypadat důvěryhodně, přitom hlavní otázka zní - proč rovnou nezaložili firmu novou a takto se kryjí,

4. SÍDLO FIRMY - spousta firem funguje na virtuálních sídlech, reálně se pak nemáte kam „doklepat“, když je v budoucnu problém,

5. KDO JE JEDNATEL - podívejte se, kde člověk všude figuruje - v jakých dalších firmách, často jde o lidi s exekucemi a návazností na 100 firem, kde figurují jen jako „bílý kůň“,

6. ÚČETNÍ UZÁVĚRKA - každá firma ji musí mít zveřejněnou, dá vám základní obrázek o tom, zda je firma v + nebo -.

KONTROLA JE EXTRÉMNĚ DŮLEŽITÁ.

Jak vybrat fotovoltaiku a nespálit se?

Opakuje se to pořád dokola, ale zejména v roce 2021, kdy byl hlavní boom na trhu s fotovoltaikou, to vše začalo. V oboru se vyrojila spousta nových firem s vidinou velkého zisku (malé firmy i velcí giganti) a s touto problematikou se roztrhl pytel. A pozornost vás, zákazníků, je o to důležitější.

Je spousta případů, kdy se to úplně nepovedlo - lidé dali peníze firmám, které naplnily vlastní kasičku, ale své sliby už nedodržely. Zákazníci bez peněz i bez fotovoltaiky. Navíc s očima pro pláč.

Buďte obezřetní - hledejte - kontrolujte - ověřujte. Vyplatí se vám to.