Optimizér zvýší výkon fotovoltaiky a prodlouží životnost celého systému

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Optimizér zvýší výkon fotovoltaiky a prodlouží životnost celého systému

Zastínění panelů. Jestli s kamarády a známými sdílíte své zkušenosti s fungováním fotovoltaické elektrárny, tak jste na toto téma už určitě narazili. Stačí trochu vyšší komín, nevhodně umístěná satelitní anténa nebo třeba hodně vysoký strom a výkon celé vaší fotovoltaiky se může kvůli zastínění jen jednoho jediného panelu výrazně snížit. My máme jednoduché řešení. A navíc ho instalujeme úplně automaticky a v rámci dohodnuté ceny.

Fotovoltaické panely jsou propojený systém. Když na všechny části řetězce svítí slunce stejnou intenzitou, tak má celý systém výkon 100 %. Stačí ale, aby jediný panel z propojené soustavy byl třeba z poloviny ve stínu a výkon ostatních částí klesne také na polovinu. Přitom to tak nemusí být.

Optimizér umožní každému solárnímu panelu fungovat nezávisle

To je totiž právě okamžik, kdy do hry vstoupí náš optimizér. Ten umožňuje každému solárnímu panelu pracovat nezávisle na ostatních panelech. To znamená, že i když je jeden panel zastíněn nebo má z jiných důvodů nižší výkon, ostatní panely mohou stále fungovat naplno.

Pokud tak jeden panel funguje třeba jen na 30 %, zbylé panely si zachovají svůj 100 % výkon. A my dosahujeme maximalizace celkové produkce elektřiny. Díky této schopnosti není výkon solární elektrárny omezený. To přináší značné výhody zejména při instalaci na členitých střechách, v blízkosti vysokých stromů, satelitů, komínů a podobných prvků.

Ztráta výkonu bez optimizéru může být až 80 %

Naše dlouhodobé zkušenosti ukazují, že bez optimizéru může být výkon fotovoltaické elektrárny výrazně nižší, než je její původní kapacita. V delším časovém horizontu tato ztráta dosahuje v závislosti na konkrétním typu střechy 50 až 80 %. Proto považujeme optimizér za standardní součást našich fotovoltaických elektráren.

Optimizéry také minimalizují riziko přetížení a tím i zvýšení teploty panelů. Ve svém důsledku tak prodlužují životnost celého fotovoltaického systému.

Optimizér od nás dostanete automaticky

Našim cílem samozřejmě je, aby fotovoltaika od nás fungovala na 100 % bez ohledu na okolní podmínky. Montáž optimizéru proto provádíme zcela automaticky a v souladu s konkrétními potřebami vaší střechy.

Ať už si fotovoltaickou elektrárnu chcete instalovat sami nebo na to přizvete nás, či jinou profesionální firmu, určitě se vyplatí na výhody optimizéru myslet. Výsledkem totiž je nejen zvýšená produkce elektrické energie, ale také podstatně nižší riziko poruch a drahé údržby.

Chcete mít jistotu? Tak se nám ozvěte. Rádi vám pomůžeme s projektem, získáním dotace i s instalací.

2149192729.jpg

Ilustrační obrazek z Freepik