Tepelné čerpadlo pro ohřev TUV

slovník pojmů

Připravili jsme pro vás pár tipů, informací a rad.

To, že tepelné čerpadlo nemusí sloužit jen k vytápění domu (i když tam svou práci odvede vždy na výbornou), už asi víte. O tom, jak může ohřívat vodu v bazéně nebo chladit dům, jsme už psali. Tehdy jsme taky načali téma ohřevu TUV. Teď se na to podíváme blíž.

Tepelné čerpadlo pro ohřev TUV využívá stávající tepelnou energii z okolí, takže je to levné a efektivní (oproti elektrickému bojleru vychází úspora až na 66 %).

Jestli si ale myslíte, že můžete napojit tepelné čerpadlo k obyčejnému zásobníku teplé užitkové vody, musíme vás vyvést z omylu hned na začátku. Budete potřebovat bojler (ideálně doporučený výrobcem) s velkou výměníkovou plochou. To proto, aby tepelné čerpadlo nemuselo vyvíjet dlouhou teplotní smyčku a tak vysokou teplotu. (Ceny bojlerů k tepelným čerpadlům najdete v sekci Ceník).

Pokud se obáváte, že by si nízkoteplotní tepelné čerpadlo neporadilo s obávanou bakterií Legionella, věřte, že se ve špičce dostane až na 65 stupňů a taková teplota je k dezinfekci bojleru zcela dostačující.

Nebojte se obrátit na naše specialisty, kteří vám zdarma spočítají, zda se vám s tepelným čerpadlem vyplatí i ohřívat vodu. Pokud vás zajímá, kolik by to celé stálo, vyzkoušejte náš online konfigurátor.