Dotace na tepelné čerpadlo

DOTACE NA TEPELNÉ ČERPADLO

Chcete vytápět dům levněji? Pojďte do toho s námi! Aktuálně běžící dotační programy pokryjí značnou část pořizovací ceny tepelného čerpadla. A jestli netoužíte trávit večery papírováním, v TnG-Air vyřídíme dotace na tepelné čerpadlo (a/nebo fotovoltaiku) za vás.

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a snažíme se, aby státní příspěvek pokryl co největší část jeho vstupních nákladů. Celým procesem vás trpělivě provede některý z našich odborníků. Za česká tepelná čerpadla TnG-Air vyráběná a vyvíjená v Ostravě dáme ruku do ohně. Proto si na ně můžeme dovolit dát desetiletou záruku, která pokrývá celé dodané dílo.

Rádi byste si zažádali o dotace na tepelné čerpadlo? Napište nám. Vy budete v klidu čekat na schválení žádosti a my za vás všechno potřebné vyřídíme.

Už víte, které tepelné čerpadlo je pro vás to pravé a rozhodli jste se, že necháte papírování a vyřizování na nás? Tak můžete čekat následující:

  - Pošleme vám seznam dokumentů, které si máte nachystat. Ten se liší podle toho, jaký zdroj tepla budete nahrazovat.
    Pozor, myslete na to, že pokud máte kotel na tuhá paliva, budete potřebovat revizní zprávu (a pokud je kotel 3. a vyšší třídy, žádost se zamítá).
  - Přihlásíte se do AIS systému Státního fondu životního prostředí, kde dostanete kód, který nám předáte a zbytek už za vás vyřídíme.
  - Budeme potřebovat potvrzení o likvidaci původního zdroje. Montážníci vyplní zprávy o instalaci a vyfotí nainstalované tepelné čerpadlo.
  - My pošleme potvrzení úhrad od klientů na účet TnG-Air.
  - A konečně putují peníze na váš účet.

Jsou dvě možnosti:

  1) ve chvíli, kdy podepíšete smlouvu – podá se žádost o dotaci na dotační úřad, kde (pokud je vše v pořádku) přiznají částku
     a po instalaci prověří, že jste rozpočet a podmínky dodrželi.
  2) Žádáte až po instalaci. V jednom kroku.

Program Nová zelená úsporám (běží do 30. 6. 2025)

Výhodou je, že můžete v rámci jedné žádosti kombinovat vícero opatření (například tepelné čerpadlo, fotovoltaiku a využití dešťové vody). Jakou maximální částku můžete získat?

  ◉ Tepelné čerpadlo s teplovodním systémem vytápění a přípravou teplé vody – 100 000 Kč
  ◉ Tepelné čerpadlo s teplovodním systémem vytápění bez přípravy teplé vody – 80 000 Kč
  ◉ Tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění s přípravou teplé vody připojené k systému – 140 000 Kč

Pro domácnosti s nižšími příjmy jsou tu kotlíkové dotace. Kdy máte nárok? Ve chvíli, kdy průměrný čistý příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 Kč, tj. 14 242 Kč. Příjmy členů domácnosti se průměrují.

Protože je státní fond SFŽP ČR zahlcený žádostmi, pohybuje se teď průměrná doba vyřízení žádosti okolo 6 měsíců. Tak s tím počítejte. Jsou to věci, které nikdo zvenčí neovlivní, i my jsme odkázáni na pracovníky SFŽP.

  1) Proč musíme mít revizi na kotel, když ho měníme a chceme ho vyhazovat?
     Protože to nařizuje zákon.
  2) Musím mít systém AIS a e-identitu?
    Ano, bez tohoto nelze žádat dotaci. Podle nových podmínek platných od roku 2021 je vytvoření Identity občana
    první krok k podání žádosti o dotaci z programu Nová zelená úsporám a dalších dotačních programů.
  3) Proč potřebujete znát můj bankovní účet?
    Dokazuje, že jste vlastníky účtu a peníze z dotací putují přesně tam, kam mají. Složenkou to bohužel vyřídit nelze.

Vlastník nebo spoluvlastník nemovitosti, která se nachází v České republice.

Cenu této služby najdete v sekci ceník.

Pokud nespadáte pod žádný dotační titul, nebo jsou finanční prostředky vyčerpané, nezoufejte. Tepelné čerpadlo je jeden z mála obnovitelných zdrojů tepla, které se vyplatí i bez dotací.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

...