Jaká je návratnost tepelného čerpadla

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Jaká je návratnost tepelného čerpadla

Ještě lepší investice, než si myslíte. Proč „ano“ tepelnému čerpadlu neodkládat?

Elektřina je drahá a bude ještě dražší, na plyn řada lidí nahlíží jako na „nejistý“ zdroj. A palivové dřevo? To jde pro pro jistotu nahoru taky. Pořízení technologií jako je tepelné čerpadlo nebo vlastní fotovoltaická elektrárna tak můžete do pár let zhodnotit jako nanejvýš strategický krok.

Žádné zázraky, prostá fyzika: návratnost tepelného čerpadla v číslech

Celoroční topení – případně chlazení – bez starostí korunované tím, že návratnost tepelného čerpadla vzduch voda je pět až šest let. (Tedy co se týká těch našich, tak rozhodně.) To jsou jen některé z výhod vytápění tepelnými čerpadly vzduch voda. K nejčastějším důvodům, proč si je lidé pořizují, můžete připočíst ještě šetrnost k životnímu prostředí.

Takže si teď pořídím něco za pár stovek tisíc a za šest let mám celou investici zpátky? Zní to až moc pěkně, než aby to mohla být pravda…

Ale ona to pravda vážně je. A není těžké si to ověřit

Za to, jak a že vůbec tepelná čerpadla fungují a že s nimi můžeme vytápět domy, chalupy, penziony nebo třeba zámky, vděčíme staré dobré fyzice. Čerpadlo využívá všudypřítomnou energii z okolí a přeměňuje ji na teplo. Dělá to tak šikovně a promyšleně, že mnohdy meziročně sníží náklady na topení a ohřev užitkové vody až o 60 %. (V závislosti na typu předchozího vytápění a samozřejmě na čerpadle. Opět platí, že za ta naše bychom dali ruku do ohně.)

To pro některé domácnosti může znamenat i roční úsporu 40 000 korun. Největší „skok“ zaznamenávají ti, kteří se rozhodnou moderní technologií nahradit elektrický kotel, obecně však můžeme říct, že návratnost tepelného čerpadla si jednoduchou matematikou může velmi záhy spočítat každý investor.

Na kolik vás tepelné čerpadlo plus mínus vyjde? Vyzkoušejte náš konfigurátor, který vám kromě čerpadla vyčíslí i vychytávky jako třeba zásobník TUV.

Tip z našeho archivu: Vyplatí se vám tepelné čerpadlo?

K tepelnému čerpadlu vám pomůže dotace

Že je počáteční suma přece jen vysoká? Dopřejte si „malou“ finanční injekci v podobě dotace na tepelné čerpadlo. Malou v uvozovkách proto, že s programem Nová zelená úsporám ve skutečnosti můžete ve skutečnosti vykrýt znatelnou část nákladů.

A jako bonus za vás všechno potřebné k dotaci na tepelné čerpadlo zařídíme. Doposud jsme jich vyřídili tisíce. Víme, jak co chodí, jaká kolonka ve formuláři vyžaduje jaké hodnoty a co mezi dokumenty k žádosti nesmí chybět. Čerpadlem vám do budoucna ušetříme peníze a vyřízením dotace navíc čas.

Neváhejte a pište.