Proč je ovládání tepelného čerpadla klíčové pro úsporu energie a peněz?

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Složité ovládání tepelného čerpadla? Zvládne to i vaše babička

V TnG-Air se specializujeme na tepelná čerpadla voda-vzduch a snažíme se, aby bylo naše zařízení u vás doma spíš jako dobrý sluha, než stroj, kterému nerozumíte, a proto na něj raději vůbec nesaháte. Proto máme menu a veškeré nastavení v českém jazyce (vždyť jsme čeští výrobci) a za ta léta, kdy tepelná čerpadla vyvíjíme, vyrábíme, montujeme a servisujeme, jsme si na široké škále věkových skupin ověřili, že ovládat tepelné čerpadlo zvládne každý. Od mladých dospělých po důchodce.

Tepelné čerpadlo v rodinném domě? Minimum nepořádku i výdajů na energie

Přijdete domů z práce, nebo se třeba vrátíte z víkendu u příbuzných a doma vás přivítá zima, do které byste psa nevyhnali. Tak se vydáte na zahradu pro dřevo a než si zatopíte, nejen, že to trvá, ale toho nepořádku všude kolem… Tak tohle se vám s tepelným čerpadlem opravdu nestane a přitom je celá technologie ekologická.

Všechny provozní režimy tepelných čerpadel TnG-Air jsou plně automatizované a je jen na vás, jak si čerpadlo nastavíte k obrazu svému. Třeba i z dovolené prostřednictvím online aplikace.

Offline ovládání tepelného čerpadla

Na vnitřní jednotce najdete kromě několika mechanických vypínačů i plně barevný dotykový displej, kde si poměrně jednoduše nastavíte a zkontrolujete všechny funkce tepelného čerpadla, které potřebujete. Od činnosti venkovní jednotky po stav čerpadla.

K offline ovládání máme návod, ale stojíme si za tím, že je to natolik přehledné a intuitivní, že to hravě zvládnete i bez něj.

Každopádně v něm najdete možnosti, jak nastavit internetové rozhraní, soupis základních chybových hlášení a tipy, jak můžete sami vyřešit jednoduché technické problémy. Takže pokud se během let soužití s naším tepelným čerpadlem návod někam záhadně ztratil, vždycky ho najdete online na našich stránkách.

TnG-Air Smart - vytápění domu tepelným čerpadlem odkudkoli

Vracíte se z víkendové lyžovačky a chcete mít doma pěkně teploučko? Webové rozhraní pro chytré telefony a počítače TnG-Air Smart najdete na adrese https://tngsmart.cz, kde se jednoduše přihlásíte a pak už si upravujete nastavení tepelného čerpadla nebo termostatu dle libosti.

Snímek obrazovky 2023-08-25 v 12.11.17.png

Pokud si hned nevíte rady, návod je samozřejmě přístupný online.

Co si můžete přes webové rozhraní nastavit? Například pokojovou teplotu s přesností půl stupně Celsia (včetně jiné denní a noční teploty, nebo útlumu pro konkrétní dny a hodiny v týdnu), hodnoty tepelného čerpadla, teplotu výstupní vody, teplotu vody v bojleru i bazénu, rychlost sepnutí bivalence (Boost). A výhodou je, že toto nastavení můžete provést odkudkoli na světě.

Snímek obrazovky 2023-08-25 v 12.12.01.png

Servisní dohled na dálku

Další z výhod internetového připojení tepelného čerpadla je i neustálý servisní dohled přes internet. Roboti tak pohlídají teplotu chladiva, kompresoru, výkon jednotky i teplotu topné vody a ze získaných dat jsou schopni predikovat potencionální problém. V takovém případě vám voláme a rovnou posíláme servisního technika. Protože vaše spokojenost a teplo je pro nás na prvním místě.

Takže pokud už máte dost přikládání a návratů do zmrzlého domu, napište nám.