Spotřeba tepelného čerpadla

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

slovník pojmů

Připravili jsme pro vás pár tipů, informací a rad.

Zajímá vás, jestli a jak se zvedne spotřeba po instalaci tepelného čerpadla? Tepelné čerpadlo vzduch-voda není tak náročný spotřebič, jak by se mohlo zdát. Musíte si uvědomit, že část energie získává tepelné čerpadlo z přírodních zdrojů (v našem případě ze vzduchu).

O zvýhodněném tarifu D57d jste slyšeli? Při pořízení tepelného čerpadla můžete využít 20 hodin denně levnější a výhodnější sazbu. A ta vám ročně ušetří tisíce.

Chcete radu, jak minimalizovat spotřebu tepelného čerpadla? Zákazníkům, kteří si pořídili české tepelné čerpadlo TnG-Air radíme následující:
- Dodržujte jednu teplotu a topte jí celou topnou sezónu. Tak optimalizujete chod tepelného čerpadla. Vždyť je zbytečné pořád točit termostatem.
- Platí, že čím nižší je teplota topné vody, tím nižší jsou i provozní náklady.
- Nechávejte termostat na jednom místě. Není to kotě, nemusíte ho neustále někam přenášet.
- Ušetřit můžete i ohřevem teplé vody do bojleru. Možná to nevíte, ale lidská kůže snese maximálně 50 °C a už tato teplota ji po čase opaří. Proto je zbytečné ohřívat teplotu na víc než 50 °C a pak ji míchat se studenou.

Spotřeba a úspora se samozřejmě odvíjí i od toho, jakým způsobem jste topili předtím. Například pokud vyměníte elektrokotel za tepelné čerpadlo, ušetříte 3/4 energie a tím pádem i peněz.
Přečtěte si také: jaká je úspora s tepelným čerpadlem.