Zkušenosti s tepelným čerpadlem: kde tepelné čerpadlo koupit?

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Zkušenosti s tepelným čerpadlem: kde tepelné čerpadlo koupit?

Řada lidí s tepelnými čerpadli získala negativní zkušenost, protože se nechali napálit. Loni jsme slyšeli až příliš smutných příběhů o nově vzniklých firmách, které to s klienty nemyslely vážně. Zanedlouho zkrachovaly a své klienty nechaly na holičkách. My vám teď prozradíme, čeho se při výběru dodavatele tepelného čerpadla vyvarovat.

▫️

Kdo tepelná čerpadla prodává?

Koho na trhu s tepelnými čerpadly můžete potkat?

  1. Vývojáři a výrobci mají pod palcem celý proces. Starají se o samotný vývoj i výrobu čerpadel a k výrobku tak mají nejbližší vztah. Jsou u výroby od prvopočátku, díky čemuž obvykle poskytují nejlepší servis.
  2. Čistě výrobci si nechávají zařízení vyvíjet jinou společností a zaměřují se pouze na výrobu. Software může pocházet například od firmy Siemens. Pravdou je, že někteří „výrobci“ pouze lepí svá loga na zařízení vyráběná v zahraničí.
  3. Dodavatelé jsou prostředníci, kteří nakupují čerpadla od výrobců a přeprodávají je se svou marží.

▫️

Zkušenosti s tepelnými čerpadly: kde tepelné čerpadlo koupit?

Ve chvíli, kdy uvažujete o nákupu tepelného čerpadla, zaměřte se na čtyři nejdůležitější věci:

  1. Délka působení firmy na trhu: podívejte se do obchodního rejstříku a zjistěte, jak dlouho je firma na trhu. Stabilitu firmy může signalizovat také výše základního kapitálu.

TIP: Vyrojila se spousta firem, které hlásají, že na trhu fungují přes 30 let. Ti pozornější z vás v obchodním rejstříku zjistí, že je firma založená loni a navíc ještě se základním kapitálem 1 000 korun. Jindy můžete přijít na to, že je v rejstříku firma sice opravdu 30 let, loni ji však přepsali, protože ji koupil někdo jiný. TnG-Air je ověřená značka, která funguje už 12 let.

  1. Servis: Jedním z nejdůležitějších parametrů je servis. Některé firmy vám tepelné čerpadlo pouze namontují. Když se pak něco pokazí, nezvedají telefony a neodepisují na e-maily. Ne vždycky se vám nižší počáteční cena opravdu vyplatí.

  2. Rychlost reakce na poruchy: Ideální dodavatel by vám měl slíbit rychlou reakční dobu ve chvílích, kdy se něco pokazí. Zajímejte se, za jak dlouho k vám technici v případě poruchy dorazí. Ptejte se, zda má firma vlastní servisní síť. Interní servis bývá často rychlejší a spolehlivější než externí.

TIP: Ze zákona musí být reklamace vyřízena do 30 dní. My se ji vždy snažíme stihnout už za 10 pracovních dní. Příjezd technika vám garantujeme do 48 hodin, přes topnou sezónu i o svátcích a víkendech. Pokud máte na Štědrý den poruchu, nemusíte se bát, že budete do Silvestra zmrzat.

Nastavit si u nás můžete i hlídání tepelného čerpadla robotem přes internet. Často ani nevíte, že máte poruchu, a my vás pouze kontaktujeme, že jsme čerpadlo na dálku opravili nebo že vysíláme technika.

  1. Recenze a reference: nepodceňujte recenze a reference. Recenze na Google a Seznamu jsou neověřené, což dává prostor podvodníkům, kteří vkládají recenze z falešných účtů. Zkuste prozkoumat i nezávislé portály, jako je například Refsite.info, kde recenze ověřují, čímž vám poskytnou objektivnější pohled.

▫️

Zkušenosti s tepelným čerpadlem se odvíjí od toho, kde ho koupíte

Když si vybíráte, kde a od koho tepelné čerpadlo koupíte, nespokojte se s „Jsme na trhu 30 let“ na jejich webu. Tepelné čerpadlo je poměrně velká investice. Buďte opatrní a hlídejte si detaily. Podívejte se do obchodního rejstříku, vyhledejte si recenze, ptejte se na servis. Na tom, kdo vám čerpadlo prodá, může stát a padat celá vaše zkušenost.

Chcete si naše čerpadlo před koupí první prohlédnout? Referenčního klienta máme skoro v každém větším městě. Zavolejte nám +420 558 952 911 a domluvíme se.