Proč si pořídit české tepelné čerpadlo v zimě 2021/2022? Ušetříte!

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Proč si pořídit české tepelné čerpadlo v zimě 2021/2022? Ušetříte!

Následující zima prý bude těžká a podepsalo se na tom především zdražení energií a rekordní míra inflace. Možná vás to překvapí, ale instalací českého tepelného čerpadla nejen, že výrazně ušetříte náklady na elektrickou energii, ale také snížíte svoji prvotní investici.

S českým tepelným čerpadlem ušetříte až 50 % nákladů

Od roku 2024 budou kotle 1. a 2. třídy zakázány a dokonce pokutovány. Pokud jste výměnu starého kotle odkládali, je na čase s tím něco udělat a začít bydlet ekologičtěji a levněji. Pořízením českého tepelného čerpadla máte vytápění a třeba i ohřev vody na příštích pár let vyřešen.

Rostoucí ceny energií se podepsaly i na kratší návratnosti (vrácení počáteční investice) tepelných čerpadel.

Ačkoli se může zdát, že drahá elektřina koupi tepelného čerpadla nepřeje, inflace na energetickém trhu působí na všechny zdroje a pro plyn a tuhá paliva to platí dvojnásob. Takže tepelné čerpadlo bude stále nejlevnější způsob vytápění. Podívejte se na to, jakou představuje úsporu oproti jiným typům vytápění.

Nejste si jistí, jaké tepelné čerpadlo vybrat? Vyzkoušejte náš online konfigurátor.

Dotace na pořízení tepelného čerpadla

S prvotní investicí na pořízení tepelného čerpadla pomáhají dotace a Kotlíková dotace přispěje do rodinného rozpočtu až 130 000 Kč na nové tepelné čerpadlo. A umožní i zpětné profinancování tepelných čerpadel instalovaných během této zimy.

Druhým dotačním programem, který by vás mohl a měl zajímat je Nová zelená úsporám. Ten si nově klade za cíl nejen pokrýt znatelnou část nákladů na nové tepelné čerpadlo, aby bylo možné podporované nabídky dotací kombinovat dle libosti.

proc_si_poridit_ceske_tepelne_cerpadlo_1.jpg

Rada na závěr?

Neotálejte s pořízením českého tepelného čerpadla, bude i nadále nejlevnějším způsobem vytápění a peníze na jeho pořízení se vám „díky“ zdražení elektrické energie a právě běžícím dotacím vrátí ještě rychleji.

Ušetřete s tepelnými čerpadly a fotovoltaikou od TnG–Air.