Potřebujete kvalitní tepelné čerpadlo vzduch-voda? To jste tu správně

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Potřebujete kvalitní tepelné čerpadlo vzduch-voda? To jste tu správně

Pusťte starosti s vytápěním a rostoucími cenami energií z hlavy. TnG-Air je český výrobce tepelných čerpadel vzduch voda, na které poskytuje 10 letou záruku.

Proč si pořídit tepelné čerpadlo vzduch voda od TnG-Air?

Nabízíme tepelná čerpadla vzduch voda pro malé i velké rodinné domy (novostavby i starší budovy s vyšší tepelnou ztrátou), firmy, hotely a penziony. Výhodou tohoto typu je rychlá a snadná instalace a přívětivá cena (kterou ještě poníží dotace).

Jak funguje tepelné čerpadlo? Pokud to vezmeme zjednodušeně – tepelné čerpadlo vzduch voda získává tepelnou energii z okolního vzduchu. Tu „předá“ vodě, která teplo topným okruhem rozvádí dále do domu. Například do radiátorů.

Přemýšleli jste o tom, co od takového tepelného čerpadla typu vzduch voda očekáváte? Tak čtěte dál.

Chcete tepelné čerpadlo od firmy, která dělá servis a dá dobrou záruku

TnG-Air je ostravská firma, která tepelná čerpadla vyrábí a také vyvíjí. To znamená, že nestojíme na místě, ale neustále naše produkty vylepšujeme. A to je to, co nás na naší práci baví.

Protože známe naše tepelná čerpadla vzduch voda do posledního šroubku, můžeme si na ně dovolit dát záruku 10 let (životnost tepelného čerpadla je průměrně 15 až 20 let). Záruka se nevztahuje jen na některé komponenty, ale na celé dodané dílo. Jen je zapotřebí mít čerpadlo připojené k internetu (cenu této služby najdete v ceníku v sekci příslušenství).

Než se začnete ošívat, uvědomte si, že díky servisnímu dohledu a vzdálenému přístupu můžou naši technici hlídat činnost zařízení 24 hodin denně. A když se něco nedej bože pokazí, volají a vyráží hned směrem k Vám. To znamená, že vám můžou poradit po telefonu, jak zařízení lépe nastavit, nebo zamezit větší poruše.

Bojíte se, že manželka není zrovna technický typ a nebude ovládání tepelného čerpadla rozumět?

Tak se nebojte, intuitivnější ovládání tepelného čerpadla už být nemůže. Většinou si úplně vystačí s tlačítkem plus a minus na termostatu. Menu je kompletně v češtině a když si nebudete vědět rady, vždycky máte k dispozici manuál.

Nechcete řešit stížnosti sousedů na hlučné tepelné čerpadlo

Taky jsme slyšeli příběhy o tak hlučných tepelných čerpadlech, že i slepice na dvorku přestaly snášet a sousedi zdravit. Naštěstí se nás tohle netýká. Údaje o hlučnosti tepelných čerpadel TnG-Air najdete v katalogu. A protože jsme instalovali už opravdu hodně čerpadel, víme, jak a kam zařízení umístit, aby hlučelo a rušilo co nejmíň. Pro představu – správně umístěné čerpadlo TnG-Air dělá hluk srovnatelný s tlumeným rozhovorem dvou lidí.

Potřebujete opravdu účinné zařízení, které vám ušetří náklady

Na nákladech domácnosti se spotřeba energie podílí zhruba 60 %. Vytápění tepelným čerpadlem je momentálně jedním z nejefektivnějších způsobů, jak ušetřit. Odebírá totiž teplo z venkovního vzduchu (a ten máme všichni zdarma). Vyplatí se obzvlášť v kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou.

Pokud se bavíme o COP faktoru tepelného čerpadla, všechna tepelná čerpadla TnG-Air mají COP nad 5. To znamená, že vyrobí z 1 kW dodané elektrické energie 5 kW tepla. Na trhu tak patří mezi jedny z nejefektivnějších.

Tři důvody, proč je tepelné čerpadlo slušná investice

K pořízení tepelného čerpadla vzduch voda můžete přistupovat také jako k investici. Protože:

A) Výrazně ušetříte náklady na vytápění a ohřev teplé užitkové vody. Za rok vám v porovnání s elektrokotlem může ušetřit zhruba 50–60 % nákladů, v porovnání s plynovým kotle přibližně 30 %. Návratnost tepelného čerpadla u rodinného domu vždy záleží na roční spotřebě.

B) Navýšíte jím cenu nemovitosti.

C) Získáte dotaci z programu Nová zelená úsporám (s připojením na FVE až 225 000 Kč, to je přibližně 40–50% z celkové pořizovací ceny). O vyřízení dotace na tepelné čerpadlo se postaráme, už jsme jich vyřídili pro naše klienty stovky.

▶ Přečtěte si také: 7 parametrů, na které se při výběru čerpadla zaměřit.

Zamlouváme se vám? Tak nám pošlete nezávaznou poptávku nebo vyzkoušejte náš online konfigurátor tepelného čerpadla a/nebo fotovoltaiky. Náš obchodní zástupce se vám obratem ozve.